Highcon

Společnost Highcon byla založena v listopadu 2009. Zakladateli jsou Aviv Ratzman a Michael Zimmer, kteří mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti dokončovací výroby a digitálního tisku, nejprve s Indigo NV a později HP.

Sídlo firmy se nachází v izraelském městě Yavne. Firma Highcon vyvinula jedinečnou a proprietární technologii výseku a bigování v dokončovací výrobě užívající lepenku a vlnitou lepenku. Obrat tohoto velmi rychle narůstajícího odvětví je odhadován na více než půl bilionu amerických dolarů ročně. Příčinou změn je především zvýšený zájem o e-commerce a udržitelnost. Digitální výsek a bigování přináší pro existující analogovou dokončovací výrobu všechny výhody, které byly dříve spojovány s digitální přípravou tisku a tiskovým workflow.

www.highcon.net

Technologie Highcon

Digitální výsekové a bigovací stroje Euclid a Beam byly vytvořeny na základě poptávky po digitálních technologiích v dokončovací fázi tiskové výroby. Tato technologie najde své využití u zpracovatelů všech typů lepenky a také v oblasti komerčního tisku.

První převratná změna, zakomponovaná do těchto strojů, je oddělení dvou procesů – výseku a bigování. To výrazně zlepšuje flexibilitu, kreativitu a pružnější reakce na požadavky zákazníků. Zároveň tato nová technologie podporuje podnikatele v rozvíjení nových konceptů obalů a marketingu. Nejenže jsou tak schopni vyrobit kreativnější design, ale zároveň jej vyladit zkouškami bez velké časové, materiální či finanční náročnosti. Takže jak to funguje?

Digitální bigování

Bigování zajišťuje patentovaná technologie DART, která aplikuje speciální polymer na válec s fólií na základě připravených řezacích dat. Nanesený polymer se následně vytvrdí UV lampou a je připraven na proces bigování.

Laserový systém s pokročilou optikou

Stroje Highcon jsou vybaveny vysoce výkonným laserovým systémem s pokročilou optikou. Optimalizované řezací algoritmy spolu s novým systémem průchodu substrátu zajišťují zcela čisté řezy, které jsou nezbytné pro složité výřezy.

Odstraňování odřezků

Volitelný vestavěný mechanismus automaticky odstraňuje odpad i z těch nejmenších vnitřních výřezů vytvořených laserem.  Všechny malé částečky padají do snadno odnímatelné nádoby. Díky tomuto modulu již zákazník nemusí kupovat, seřizovat, nebo uskladňovat separátní nástroj.

Variabilní data

Mimo běžné zakázky lze digitálně vyřezávat také variabilní data, které otevírají řadu nových možností omezených pouze představivostí designera.

Proces digitálního výseku a bigování

  1. Systém nakládání
  2. Mechanická registrace
  3. DART stanice (bigování)
  4. Pokročilá registrace*
  5. Systém laserů (výsek)
  6. Digitální oddělování odřezků*
  7. Systém vykládání

* volitelný modul

Srovnání strojů Highcon

Highcon Beam 2 (PDF)
Highcon Euclid 5S (PDF)

Poradíme vám s výběrem

Digitální stroje Highcon