Nejrychlejší HP Indigo pro tisk flexibilních obalů

Prvním digitálním tiskovým strojem šíře 30“ bylo v roce 2014 HP Indigo 20000. Tento stroj byl v roce 2020 nahrazen svým nástupcem s označením HP Indigo 25K. Do konce roku 2022 bylo celosvětově instalováno 306 těchto strojů. Nyní přichází nové HP Indigo 200K.

V prodeji budou oba tiskové stroje, tedy model HP Indigo 25K a také HP Indigo 200K. Nejedná se tedy o nástupce, jako tomu v předchozím případě, ale o výkonnější stroj pro náročnější aplikace. Oba stroje jsou určeny primárně pro tisk flexibilních obalů. Zde lze nejlépe využít jejich tiskovou šíři, která umožňuje vyrábět různé typy sáčků pouze z jedné role, na rozdíl od menších strojů, kdy je potřeba rolí více a výroba sáčků je dražší a komplikovanější.

Oba stroje mají celkem 7 barevníků a mohou používat totožné barvy. Tedy především CMYK, bílou, prémiovou bílou, oranžovou, zelenou a fialovou barvu. Dále je možné namíchat barvu na přání, například ze škály Pantone. Jediným rozdílem je vybavení stroje HP Indigo 200K automatickou výměnou tiskových patron pro 5 barevníků ze sedmi. Typicky tedy pro CMYK a bílou barvu. Oba stroje také disponují funkcí Spot Master, která umožňuje rychlou a přesnou simulaci Pantone barev pomocí CMYKu, popřípadě rozšířeného barevného gamutu OVG.

Kromě společných vlastností přináší HP Indigo 200K mnoho novinek a vylepšení. Je to především navýšení rychlosti tisku, která činí v režimu EPM 56 m/min a v režimu CMYK 42 m/min, což představuje navýšení rychlosti o 30%. Díky dalším vylepšením je ale celkový nárůst produktivity 45%. Byl modifikován systém sušení, který je uzpůsoben vyšší rychlosti, má lepší uniformitu sušení a nižší spotřebu elektrické energie. Je použit jiný typ corony s vyšší spolehlivostí a nižšími nároky na servis. Vylepšený je i tiskový engine, kde je využita nová zapisovací hlava a v kombinaci s novými motory a kontrolními mechanismy byla ještě více vylepšena přesnost, stabilita a opakovatelnost tisku. Další zlepšení jsou v oblasti kontroly a měření tištěné zakázky. V neposlední řadě je třeba zmínit snížení a zjednodušení nutných zásahů obsluhy do údržby stroje. Stroj dále disponuje preventivním systémem, který předvídá možné závady a včas navrhuje jejich řešení.

Technické parametry | HP Indigo 200K

Rychlost tisku 42 m/min (CMYK)
56 m/min (EPM)
Raport délka max. 1120 mm
šířka 400 až 762 mm
Potisknutelná plocha max. 1120 x 746 mm
Tloušťka substrátu 0,01 až 0,40 mm
Maximální šíře potiskovaného materiálu 30″
Maximální délka raportu 1120 mm
Potiskovatelná média Stroje jsou schopny potiskovat PET, BOPP, MDO-PE HDPE, MetPET, MetOPP, BOPA, PETG, PVC, OPS, CPP,Alu foil, LDPE, papír a dále kombinace PET/Alu/PE, PET/PE, OPA/PE, MetPET/PE, papír/MetPET…
Počet barev 7
Odvíječ max. průměr role 950 mm
Navíječ max. průměr role 800 mm
Dostupné barvy CMYK, OVG, Standard White, Premium White, Fade Resistant Yellow/Magenta, Violet for packaging
Rozlišení 812 dpi při 8 bit
Rozměry d x š x v 9784 x 4800 x 2700
Hmotnost 15 t

Mám zájem o předváděcí akci stroje

Další rolové stroje HP Indigo