Sakurai LQM 105 – horká ražba pro sítotisk

Sakurai LQM 105 je přídavná jednotka horké ražby, která umožňuje rozšíření aplikací, realizovatelných pomocí sítotisku. Jak vidíte na schématu celé linky, jednotka horké ražby se vkládá do sítotiskové linky mezi sušicí tunel a vykladač. Jednotku lze instalovat jak do nových linek, stejně tak jako rozšíření již existujících linek. Horká ražba Sakurai LQM 105 je určena pouze pro sítotiskové stroje Sakurai a nelze ji použít pro jiné značky strojů.

Sakurai LQM 105 je samostatný modul, který obsahuje odvíječ a navíječ folie, a z hlediska uspořádání se jedná o klasickou foilovací jednotku s vyhřívaným válcem. Je možné použít zároveň vedle sebe různé folie, tedy můžeme použít různé barvy, popřípadě šířky v závislosti na velikosti motivu. Nanesení folie se provádí jako samostatný průjezd strojem, kdy je UV lak použit jako lepidlo pro místa, kde mám být „přilepena“ fólie. Následně arch dojede do foilovací jednotky, kde je k němu ve správnou chvíli přistaven válec s folií a dochází tak k nanesení fólie a její pevné fixace na arch.

U horké ražby je velmi důležité hospodaření s fólií a minimalizace odpadu. Sakurai LQM 105 kromě možnosti použít pouze folii v nezbytné šíři, disponuje dále velmi precizním nastavením vzdálenosti pro přistavení a odtržení válce pro nanášení folie. Tímto lze snížit množství použité folie na naprosté minimum.

Sakurai LQM 105 významně rozšiřuje možnosti sítotisku a umožňuje velmi zajímavou alternativu k jednoúčelovým zařízením pro ražbu. Detaily a ostrost hran snesou srovnání s klasickou horkou ražbou. Jedná se o ideální zařízení pro sítotiskaře, kteří zušlechťují například obálky knížek, krabičky, pohlednice a podobnou produkci.

Technické parametry | Sakurai LQM 105

Maximální formát archu 1 050 x 760 mm (B1)
Minimální formát archu 200 x 297 mm (cca A4)
Náviny folie 3“ dutinky, maximální průměr role 300 mm
Rychlost tisku při aplikaci folie až 30 m/min.
Délka stroje 2000 mm

Zajímá vás více?

Další stroje Sakurai