Scodix

Scodix je průkopníkem a lídrem v digitálním zušlechťování tiskovin, které se dnes stává běžnou produkcí tiskáren.

Digitální technologie Scodix přináší reálnou a měřitelnou přidanou hodnotu pro komerční tisk, nakladatelství, výrobce obalů, zpracovatele lepenky, obor fotografie a další. Stroje na digitální zušlechťování ve spojení se Scodix aplikacemi nabízí bezkonkurenční zušlechtění s vysokou kvalitou, která postaví tiskovou produkci na zcela jinou úroveň a zároveň umožní zvýšení ziskovosti pro podnikatele v tiskových službách.

Záměrem firmy Scodix je vést zušlechťování do digitální éry za produkce ekologických výrobků. Scodix chce být renomovaný svým zápalem a angažovaností a zajišťovat zákazníkům ziskový růst firmy díky skutečné diferenciaci značky v dnešním vysoce kompetitivním prostředí polygrafie.

  • Společnost byla založena v roce 2007, zakladateli jsou Eli Grinberg a Kolbi Bar, matadory v kreativním průmyslu

  • Celosvětově  přes 300 instalací

  • Více než 40 partnerů po celém světě

  • Stroje Scodix Ultra jsou jedinou digitální zušlechtovací technologií na světě, která umí tisknout až 9 různých aplikací a jejich kombinace v jednom průjezdu.


Aplikace
Scodix

Scodix je unikátní zařízení pro digitální zušlechťování, které dovoluje realizovat až devět různých aplikací na jediném stroji.

S nabídkou devíti různých variant zušlechtění mohou poskytovatelé tiskových služeb realizovat na Scodixu prémiové produkty s unikátním designem. Jejich výroba je vysoce efektivní – bez nutnosti využívat časově i finančně náročné kooperace. Scodix vychází vstříc požadavkům trhu, kde se průběžně zvyšuje podíl digitálního tisku. Pro maloobjemové zakázky je Scodix ideálním řešením. Díky formátu a produktivitě dokáže Scodix nahradit i analogové zušlechťovací technologie.

Aplikace Scodixu lze navíc vzájemně kombinovat pro dosažení mimořádně atraktivních designů. Zcela unikátní jsou kombinace reliéfních laků přes metalickou ražbu, kombinace různobarevných ražeb včetně lakování s holografickými efekty. Zásadní předností je, že výše popsané efekty může realizovat jediný operátor na jediném stroji!

Scodix Sense

Je efekt reliéfního laku s absolutním leskem, který umožňuje designérům a majitelům značek zásadně ovlivnit atraktivitu tiskovin nebo obalů.

Scodix Foil

Aplikace běžné ražební folie digitální cestou bez klasických ražebních nástrojů. Vhodné pro malé až střední náklady, možnost personalizace, variabilních dat. Volitelná výška reliéfu.

Scodix Spot™

Stoprocentní náhrada sítotiskové technologie pro malé a střední tiskové náklady. Parciální lakování bez výroby forem a časově náročné přípravy. 

Scodix Cast & Cure™

Tvorba unikátních holografických efektů v oblasti parciálního lakování. Aplikace využívá jednotku pro metalickou ražbu. Efekt se realizuje otištěním folie s holografickým motivem do předem naneseného laku. Folii je možné použít opakovaně.

Scodix Crystals™

Přidejte barevné zářivé efekty díky Scodix Crystals™ a vytvořte skutečné 3D objekty vysoce navrstveným polymerem; nahrazuje manuální aplikaci krystalů na produkty jako jsou blahopřání nebo brožury.

Scodix Metallic™

Působivé barevné metalické efekty s reliéfem bez použití ražební metalické fólie.  Realizuje se aplikací Scodix Sense™. Podkladem je běžný CMYK tisk na papír opatřený speciální laminační folii.

Scodix Glitter™

Velmi zdařilá imitace třpytek. Při aplikaci se nanáší v ražební jednotce speciální folie s texturou třpytek. Výsledný efekt dotváří aplikace reliéfního laku se speciálním rastrováním. Naprosto čistý proces.

Scodix VDE™

Personalizace metalickou ražbou nebo jakoukoliv další aplikací Scodixu. Zcela unikátní aplikace, která není možná v žádném analogovém procesu.

Scodix Braille™

Navrženo pro poskytování lepší kvality života pro slepce a zrakově postižené po celém světě za použití této ultra inovativní aplikace.

Video


Scodix
Uncoated

Technologie Scodix má jedinečnou schopnost digitálního zušlechťování nenatíraných substrátů bez kompromisu v kvalitě.

Škála nenatíraných papírů zahrnuje papíry od Arctic Paper, Arjowiggins, Grupo Cordenons SpA, Mohawk Paper, Favini a Neenah Paper plus další možnosti od Fedrigoni.   

Digitální technologie Scodix je efektivní při realizaci stále většího počtu produktů v malých nákladech. Výrobci, ať už lokální nebo světové značky, kladou stále častěji důraz na inovativní, mimořádný design, s možností jeho rychlého uvedení na trh. Scodix jim umožňuje svobodný výběr materiálů, rychlou realizaci a unikátní design.

Scodix aktuálně podporuje více než 200 substrátů, 36 folií a zejména velký výběr nenatíraných papírů. Scodix lze jednoznačně označit jako nejuniverzálnější zařízení pro digitální zušlechtění na trhu.

0
substrátů
0
standarních folií pro horkou i studenou ražbu

Srovnání strojů Scodix

Srovnání strojů Scodix

Získejte více informací

Kontakt

Digitální stroje Scodix