Scodix

Scodix je průkopníkem a lídrem v digitálním zušlechťování tiskovin, které se dnes stává běžnou produkcí tiskáren.

Digitální technologie Scodix přináší reálnou a měřitelnou přidanou hodnotu pro komerční tisk, nakladatelství, výrobce obalů, zpracovatele lepenky, obor fotografie a další. Stroje na digitální zušlechťování ve spojení se Scodix aplikacemi nabízí bezkonkurenční zušlechtění s vysokou kvalitou, která postaví tiskovou produkci na zcela jinou úroveň a zároveň umožní zvýšení ziskovosti pro podnikatele v tiskových službách.

Záměrem firmy Scodix je vést zušlechťování do digitální éry za produkce ekologických výrobků. Scodix chce být renomovaný svým zápalem a angažovaností a zajišťovat zákazníkům ziskový růst firmy díky skutečné diferenciaci značky v dnešním vysoce kompetitivním prostředí polygrafie.

  • Společnost byla založena v roce 2007, zakladateli jsou Eli Grinberg a Kolbi Bar, matadory v kreativním průmyslu

  • Celosvětově  přes 300 instalací

  • Více než 40 partnerů po celém světě

  • Stroje Scodix Ultra jsou jedinou digitální zušlechtovací technologií na světě, která umí tisknout až 9 různých aplikací a jejich kombinace v jednom průjezdu.


Aplikace
Scodix

Scodix je unikátní zařízení pro digitální zušlechťování, které dovoluje realizovat až devět různých aplikací na jediném stroji.

S nabídkou devíti různých variant zušlechtění mohou poskytovatelé tiskových služeb realizovat na Scodixu prémiové produkty s unikátním designem. Jejich výroba je vysoce efektivní – bez nutnosti využívat časově i finančně náročné kooperace. Scodix vychází vstříc požadavkům trhu, kde se průběžně zvyšuje podíl digitálního tisku. Pro maloobjemové zakázky je Scodix ideálním řešením. Díky formátu a produktivitě dokáže Scodix nahradit i analogové zušlechťovací technologie.

Aplikace Scodixu lze navíc vzájemně kombinovat pro dosažení mimořádně atraktivních designů. Zcela unikátní jsou kombinace reliéfních laků přes metalickou ražbu, kombinace různobarevných ražeb včetně lakování s holografickými efekty. Zásadní předností je, že výše popsané efekty může realizovat jediný operátor na jediném stroji!

Scodix Sense

Je efekt reliéfního laku s absolutním leskem, který umožňuje designérům a majitelům značek zásadně ovlivnit atraktivitu tiskovin nebo obalů.

Scodix Foil

Aplikace běžné ražební folie digitální cestou bez klasických ražebních nástrojů. Vhodné pro malé až střední náklady, možnost personalizace, variabilních dat. Volitelná výška reliéfu.

Scodix Spot™

Stoprocentní náhrada sítotiskové technologie pro malé a střední tiskové náklady. Parciální lakování bez výroby forem a časově náročné přípravy. 

Scodix Cast & Cure™

Tvorba unikátních holografických efektů v oblasti parciálního lakování. Aplikace využívá jednotku pro metalickou ražbu. Efekt se realizuje otištěním folie s holografickým motivem do předem naneseného laku. Folii je možné použít opakovaně.

Scodix Crystals™

Přidejte barevné zářivé efekty díky Scodix Crystals™ a vytvořte skutečné 3D objekty vysoce navrstveným polymerem; nahrazuje manuální aplikaci krystalů na produkty jako jsou blahopřání nebo brožury.

Scodix Glitter™

Velmi zdařilá imitace třpytek. Při aplikaci se nanáší v ražební jednotce speciální folie s texturou třpytek. Výsledný efekt dotváří aplikace reliéfního laku se speciálním rastrováním. Naprosto čistý proces.

Scodix VDE™

Personalizace metalickou ražbou nebo jakoukoliv další aplikací Scodixu. Zcela unikátní aplikace, která není možná v žádném analogovém procesu.

Scodix Braille™

Navrženo pro poskytování lepší kvality života pro slepce a zrakově postižené po celém světě za použití této ultra inovativní aplikace.

Scodix Reflective™

Tisk na metalické nebo holografické substráty získá luxusnější a atraktivnější vzhled při použití zušlechtění  Scodixem.

Scodix SHD™

Pro složité, jemné detaily nebo vzory, velmi tenké linky, drobné texty a nebo naopak velké kompaktní plochy.

Scodix Uncoated™

Exkluzivní zušlechtění také na cenově dostupných nenatíraných substrátech.

Scodix Transparent™

Scodix efekty je možné použít také na transparentní části obalu, průhledná okýnka balení hraček nebo cukrovinek.

Scodix Matte™

Emulace slepotisku s širokými možnostmi tvorby komplikovaných designů, přičemž se eliminují vysoké náklady na ražební nástroje při použití konvenční technologie.

Scodix Security™

Použití technologie Scodix pro ochranu vysoce kvalitních, luxusních nebo limitovaných sérií výrobků.

Ochranu před paděláním dosahuje Scodix kombinací různých vrstev zušlechtění s využitím variability Scodix Sense polymeru, použitím zákaznických ražebních fólií, aplikací variabilních dat nebo využitím speciálních jemných ochranných prvků „chevronů“.

Scodix Sculpture™

Pro podporu zvýšení kreativity nanášením více různých vrstev Scodix Sense polymeru. Kombinací plošných a 3D efektů se podporuje potřeba vnímat obal nejen vizuálně, ale i hmatem.


Scodix
Uncoated

Technologie Scodix má jedinečnou schopnost digitálního zušlechťování nenatíraných substrátů bez kompromisu v kvalitě.

Škála nenatíraných papírů zahrnuje papíry od Arctic Paper, Arjowiggins, Grupo Cordenons SpA, Mohawk Paper, Favini a Neenah Paper plus další možnosti od Fedrigoni.   

Digitální technologie Scodix je efektivní při realizaci stále většího počtu produktů v malých nákladech. Výrobci, ať už lokální nebo světové značky, kladou stále častěji důraz na inovativní, mimořádný design, s možností jeho rychlého uvedení na trh. Scodix jim umožňuje svobodný výběr materiálů, rychlou realizaci a unikátní design.

Scodix aktuálně podporuje více než 200 substrátů, 36 folií a zejména velký výběr nenatíraných papírů. Scodix lze jednoznačně označit jako nejuniverzálnější zařízení pro digitální zušlechtění na trhu.

0
substrátů
0
standarních folií pro horkou i studenou ražbu

Srovnání strojů Scodix

Scodix Ultra 1000 (PDF)
Scodix Ultra 2000 (PDF)
Scodix Ultra 3000 (PDF)
Scodix Ultra 4000 (PDF)
Scodix Ultra 5000 (PDF)
Scodix Ultra 6000 (PDF)

Získejte více informací

Digitální stroje Scodix