Esko

Esko je vedoucím dodavatelem na světovém trhu se softwarem pro tvorbu grafiky, strukturálního designu a dále pro pre-production, automatické workflow, řízení jakosti a online schvalování. Řešení od společnosti Esko podporují a řídí obalové a tiskové procesy u majitelů značek, obchodníků, designerů i u výrobců obalů.

Esko zaměstnává po celém světě kolem 1200 lidí. Servisní organizace a přímý prodej pokrývá Evropu, Ameriku, Asii, a síť distributorů má partnery ve více než 50 zemích. Esko centrála sídlí v belgickém Gentu, a výrobní a R&D závody jsou v pěti evropských zemích (v Čechách sídlí výroba stolů Kongsberg i celosvětová R&D podpora) a dále v USA, Číně a Indii.

Esko, společně se společnostmi Pantone a X-Rite, jsou ve vlastnictví amerického giganta Danaher.

ESKO řešení zahrnují rozsáhlou nabídku software a Kongsberg digitálních řezacích stolů, doplněných o profesionální servis, školení a podporu při implementaci. Řezací stoly Kongsberg se používají pro mnoho různých účelů. Typickým využitím je výroba POP a POS grafiky, kde se uplatní jejich velký formát. Dále je to výroba předprodukčních vzorků a testovacích sérií. A vrcholné modely slouží pro výrobu obalů, uplatnění najdou především u obalů větších velikostí a atypických rozměrů a tvarů. Vzhledem k digitálnímu procesu nejsou problémem malé série ani variabilní data.

Portfolio sw produktů Esko je velmi široké a zahrnuje širokou podporu procesu tiskové přípravy a výroby obalů pro širokou škálu světových značek, designérů, obchodů, producentů obalů nebo finálních zpracovatelů.Do rodiny ESKO patří také známá značka Enfocus, se svými klíčovými produkty PitStop a Switch.

Esko nabízí řešení prakticky pro všechny myslitelné situace. Převážná část produktů je specializovaná na přípravu obalů, ale najdeme zde i produkty, které jsou využitelné například v ofsetových tiskárnách (workflow) nebo pro majitele CTP (Plato, Imaging Engine).

www.esko.com

Portfolio Esko