0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Vážení zákazníci,

veletrh drupa byl vždy svátkem celé polygrafie. Jestliže drupa 2008 by se dala označit jako vrchol éry klasických tiskových technologií, tak naopak drupa 2012 představovala počátek probuzení po vleklé krizi a poměrně silně naznačovala počínající nástup digitálních technologií, který se potvrdil na drupě v roce 2016.

Pandemie Covid-19 znemožnila konání veletrhu v roce 2020 a letošní drupa se tedy koná po osmileté pauze.Za uplynulých osm let se hodně věcí změnilo – celý svět je více on-line, rozvíjí se využití umělé inteligence, polygrafie směřuje k digitalizaci a automatizaci. Blíží se také doba, kdy dojde v tiskárnách k obměně generací a s tím budou souviset nové pohledy na technologie.

Náš obchodní tým se zúčastní celého veletrhu drupa a převážně nás najdete v hale 17, kterou celou zabrala společnost HP Indigo svojí expozicí. Protože nebudeme schopni být nepřetržitě na stáncích všech našich partnerů, připravili jsme pro vás tištěného průvodce po jejich expozicích. Na zadní straně obálky jsou uvedeny naše kontakty, abychom se mohli domluvit operativně na schůzce ve stáncích našich partnerů.

Rádi bychom vás touto cestou na veletrh pozvali a věříme, že průvodce vám pomůže nalézt správnou cestu nejen na veletrhu, ale i ve vašem podnikání.

Obchodní tým DataLine Technology

Jak se dostanete na veletrh DRUPA 2024

Kde najdete naše partnery

Hewlett-PackardHP

HALA 17

Přehled komerčních strojů HP pro tisk obalů a etiket

HP Indigo 120K HD
Formát B2, 4 500 archů/hod, 5 barevníků, substráty 70 až 450 mikronů, tisková hlava s vysokým rozlišením.

HP Indigo 120K
Formát B2, 4500 archů/hod, 5 barevníků, substráty 70 až 450 mikronů.

HP Indigo 18K
Formát B2, 3 450 archů/hod, 7 barevníků, substráty 70 až 600 mikronů.

HP Indigo 7K
Formát A3+, 120 archů/min, 7 barevníků, substráty 60 až 350 mikronů.

HP Indigo 7K Secure
Stejné parametry jako 7K, stroj je upraven pro tisk bezpečnostních aplikací.

HP PageWide Web Press Advantage 2200
Inkjetový stroj pro tisk na roli šíře 203 až 558 mm. Rozsah gramáží je 40–300 gsm. Stroj může být vybaven 1 až 3 sušicími sekcemi. Měsíční kapacita tisku v režimu CMYK je 42 až 58 milionů stran A4/měsíc.

HP mapa DRUPA 2024

Karlville

HALA 17

Společnost Karlville Swiss je výrobce zařízení pro výrobu flexibilních obalů a sáčků.

  • Karlville Standard Pack Ready Combi laminátor, pro termální a solventní laminaci.
  • Compact Slitter s integrovanou hlavou JetFX pro digitální zušlechtění.
  • KS-SUP-400-H – linka pro výrobu sáčků. V nabídce Karlville Swiss jsou linky pro výrobu sáčků z jedné i více rolí materiálu, které umožňují výrobu velkých nebo speciálních sáčků. Linky je možno nakonfigurovat prakticky neomezeným způsobem – pro vkládání zipu, výsek závěsných oček, různé tvary dna a okrajů. Možnosti jsou prakticky neomezené, velkou výhodou je snadná rozšiřitelnost celé linky v budoucnu.

AbgA B Graphic International

HALA 17

Ve společné expozici s firmou HP uvidíte tyto stroje:

  • Non stop odvíječ a non stop navíječ zapojené ke stroji HP Indigo V12. Tyto semiautomatické periferie byly vyvinuty speciálně pro tento stroj, aby umožnily využít naplno jeho maximální rychlost tisku 120 m/ min. Zajišťují maximální kontrolu tahu materiálu a byly designově přizpůsobeny stroji HP Indigo V12.
  • Pro ukázky se strojem HP Indigo 6K bude k dispozici ABG Digicon 3, vybavený modulem pro digitální parciální lak
    a studenou ražbu DigiJet 330 a laserovým výsekem DigiLase 4.0. Tento stroj je schopen realizovat zušlechtění a výsek etiket bez jakýchkoliv nástrojů a štočků.
  • Poprvé bude představen stroj řady Digicon 3 s novou flexotiskovou jednotkou a rychlou výsekovou jednotkou Fast Track.

Expozice v hale 16 je určena především výrobcům shrink sleeve. K vidění budou tato zařízení:

  • Shrink Sleeve Seaming Rewinder (SR) – Zařízení pro výrobu rukávů z pásu. Umožňuje precizní sleptání s konstantní vrstvou leptadla. Snadné nastavení minimalizuje odpad nutný pro nastavení stroje.
  • SRI3 – 430 – Zařízení pro převin a kontrolu slepu rukávů. Umožňuje nalezení defektů a jejich opravu.

ScodixScodix

HALA 5 | STÁNEK E11

Firma Scodix je světovým leadrem ve vývoji strojů a aplikací pro digitální zušlechtění. Většina instalací strojů proběhla u zákazníků, kteří se zabývají výrobou obalů. Na veletrhu drupa představí Scodix dva nové stroje a také zcela nové typy efektů a nová softwarová řešení. Příkladem může být využití umělé inteligence pro analýzu dat a následné automatické nastavení efektů, včetně vygenerování 3D náhledu a ceny.

Scodix Ultra 6500 SHD
Vrcholný produkt nabídky strojů Scodix. Maximální formát archu je 760 × 1060 mm, stroj dokáže realizovat všech v současnosti 16 dostupných efektů. Výška nánosu polymeru může být od 5 do 400 mikronů. Rozsah použitelných substrátů je 135–675 gsm, do max. tloušťky 2 mm.

Scodix Ultra 2500 SHD
Stroj obdobných parametrů, který se od modelu 6500 SHD odlišuje formátem, je určen pro zušlechtění do formátu B2.

Nové efekty Scodix
Nový tiskový režim SHD umožňuje precizní kvalitu hran objektů a tenkých linek. Režim MLE podporuje až sedm vrstev polymeru v rámci jednoho průchodu, umožňuje tisk Braillova písma, 3D efektů a také aplikaci na nenatírané materiály. Registrace pro každý arch probíhá podle značek, rohů archu, popřípadě tiskového motivu. S novými aplikacemi přicházejí na trh i nové polymery.

HighconHighcon

HALA 9 | STÁNEK B24

Firma Highcon je průkopníkem ve výrobě produkčních laserových výseků. Vývoj instalací jednoznačně ukázal, že největší uplatnění naleznou tyto stroje především ve výrobě obalů. Na tento tržní segment míří i představované novinky.

Highcon Beam 3
Nový stroj řady Beam, která je určena pro zpracování skládačkové lepenky, přináší společně se zařízením Highcon Writer zvýšení produkce až o 50 %. Za jednu směnu je možno vyrobit např. 10 zakázek po 1000 arších. Maximální formát archu je 760 × 1060 mm, rozsah použitelných tlouštěk materiálů je od 200 až do 900 mikronů, v závislosti na typu aplikace. Max. rychlost činí 5 000 archů za hodinu, opět podle konkrétní aplikace a motivu.

Highcon Beam Writer
Výsekové stroj Highcon obsahují integrovanou jednotku pro vytváření výsekové formy. Nový produkt Beam Writer je tvořen touto samostatnou zapisovací jednotkou, kdy je vytváření výsekové formy realizováno mimo stroj a tím se zvyšuje využití výsekového stroje. V praxi to znamená, že na 100 zakázkách lze ušetřit 16 hodin, tedy dvě celé směny.

Další novinkou je Highcon Vulcan, který bude ovšem na drupě zastoupen pouze vzorky produkce. Jedná se o laserový výsek formátu 1,4 × 1,7 m, s hodinovou produkcí 7000 m2.

Esko, X-Rite

HALA 8b | STÁNEK A12

Společnost ESKO představí kromě známých nástrojů, kterými jsou workflow systém Automation Engine, sw pro editaci pdf ArtPro+, konstrukční nástroj ArtiosCAD nebo široká nabídka modulů DeskPack, také zcela nový sw Phoenix. Jedná se o nástroj založený na umělé inteligenci, který vylepšuje plánování a produktivitu vyřazování, díky bezproblémové komunikaci mezi předtiskovými a výrobními daty v aplikacích Esko.

Expozice společnosti X-Rite Pantone je součástí společného stánku s firmou ESKO.

S odborníky můžete na místě konzultovat především správnou barevnost zakázek od monitoru přes náhled až po tisk, přesnou recepturu barev až po výrobu
a kontrolu barevnosti napříč obaly a mezi dodavateli. Dále se můžete seznámit s těmito produkty: X-Rite eXactTM 2, nejnovější verze oblíbeného ručního spektrofotometru, který dokáže měřit barvu na různých substrátech a zároveň ověřuje zákaznické normy.

Sada X-Rite ColorCert® Suite, která spolupracuje s aplikacemi Esko WebCenter, AVT Spectralab a eXact 2 a poskytuje tiskárnám celkový přehled o kvalitě tisku a správné barevnosti.

Digitální knihovny barev PantoneLIVETM pro vytváření a sdílení přesných standardů barev značky, které jsou dosažitelné napříč tiskovými technologiemi a substráty.

Kongsberg

HALA 8a | STÁNEK B43

Kongsberg byl dlouho součástí společnosti ESKO, ale v roce 2021 došlo k jeho osamostatnění a výrobu řezacích stolů převzala nová firma. Přesto jejich produkty zůstávají v úzkém propojení se sw ESKO. Řezací stoly Kongsberg jsou vyráběny v Brně.

Kongsberg Ultimate 44 with feeder & stacker
Řezací stůl s pracovní plochou 2 210 × 3 200 mm s nakladačem a vykladačem. Je určen především pro zpracování vlnité lepenky a displejů.

Kongsberg C24 with roll feeder
Řezací stůl s pracovní plochou 1680 × 3 200 mm s pásovým nakladačem. Je to univerzální stroj pro tiskárny a digitální provozy, které vyrábějí krabičky, displeje a podobné produkty.

MultiCam Apex3R (CE certified)
CNC řezací a gravírovací stroj pro zpracování plastových, pěnových, kompozitních a dřevěných materiálů.

Prati

HALA 16 | STÁNEK A42

Společnost Prati patří mezi významné výrobce dokončovacích zařízení pro výrobu etiket, převíjecích strojů, turretové navíječů a dalších zařízení. Mimořádně zajímavý je pro zájemce o tiskové stroje HP Indigo 200K model Prati Digifast 20000, který je určený pro dokončování materiálů o maximální šíři až 762 mm (30“). Na drupě jej sice kvůli jeho velikosti neuvidíte, ale podáme vám k němu všechny potřebné informace.

Na stánku bude vystaven model Prati DIGI COMPACT, který je univerzálním řešením jednoduchého modulárního stroje, jež na malé ploše zvládá
kompletní dokončení etiket. Je k dispozici v šířkách 370, 400 a 450 mm, pro materiály o tloušťce od 12 do 350 mikronů. Rychlost v semirotačním módu je 70 m/min, v plně rotačním 200 m/min.

SakuraiSakurai

HALA 3 | STÁNEK D81-1

Tradiční výrobce sítotiskových tiskových strojů se zúčastní veletrhu drupa na stánku evropského partnera firmy Tecnomac z Itálie. Tecnomac je renomovaný výrobce laminovacích strojů a pro firmu Sakurai vyrábí jednotku pro horkou ražbu, která významně rozšiřuje možnosti sítotiskového stroje.

Na stánku bude k vidění sítotiskový stroj Sakurai MS102SD – špičkový stroj se servopohonem, vybavený CCD kamerami, který je určen pro nejnáročnější aplikace. Součástí linky bude dále UV sušicí tunel Natgraph FSUV110 a dále již zmíněná jednotka horké ražby LQM105 Evolution. Linku uzavírá Stacker Natgraph M110.

LüscherLüscher

HALA 3 | STÁNEK A91

Švýcarská společnost Lüscher je výrobcem špičkových CTP systémů pro flexotiskové tiskárny, sítotiskové provozy a je v podstatě monopolním výrobcem CTP pro oblast security printing. Na stánku společnosti Heliograph představí celkem 3 zařízení.

MultiDX! 320 je nejuniverzálnější CTP systém vůbec, který díky kombinaci různých typů laserových diod umožňuje osvit pro všechny aplikace od výroby štočků, přes osvit sít až po tištěnou elektroniku.

XPose! je unikátní systém s vnitřním bubnem, který je určen pro osvit štočků a tiskových desek velkých rozměrů.

JetScreen! CS
Nejnovější přírůstek do rodiny CTP Lüscher, který je určen pro osvit sít. Zařízení je možno provozovat samostatně
nebo jako součást plně automatické linky.

CRONCron

HALA 5 | STÁNEK C08

Společnost CRON Hangzhou Machinery & Electronics Co., Ltd. patří k největším světovým výrobcům CtP osvitových jednotek na světě. Úspěšně konkuruje zavedeným značkám, globální produkce CtP jednotek dosáhla již 10 000 vyrobených kusů. Produktová škála pokrývá z hlediska formátů a rychlostí potřeby prakticky všech ofsetových tiskáren.

Modelové řady začínají na formátu A2+ a pokračují formátem A1, B1, B1+ a VLF s maximální velikostí desky 1850 × 422 mm. Cron permanentně vyvíjí nová řešení. Za zmínku jistě stojí prostorově úsporné modely pro formát B2 nebo A1 s integrovaným automatickým nakladačem desek. Nejzajímavější novinkou je dual drum (dvou bubnové) řešení ve formátu B1 s automatickým nakladačem o kapacitě 1500 desek a produktivitou až 70 desek za hodinu. Netradiční cesta ke zvýšení produktivity eliminuje použití drahých a citlivých laserových systémů. Absence extrémně drahých náhradních dílů garantuje minimální náklady
na servis po celou dobu životnosti.